Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádná ulice není obyčejná. Každá skrývá příběhy a tajemství. Každá je svědkem nadějí, snů i zklamání lidí, kteří v ní žijí. Každá je dramatickou kronikou, diskrétní pamětí, intimním deníkem, v němž však ne vždy dokážeme číst.

S naší Ulicí je to jednodušší. Je vlídná. Dovolí nám nahlédnout tam, kam nás ty obyčejné nepustí. Za zavřené dveře, za okna zakrytá roletou. Umožní nám vstoupit do soukromí jejích obyvatel. Do kuchyní a ložnic, kde se spřádají osudy každého z nich, a kde se zdánlivé malichernosti všedního dne nečekaně dávají do pohybu jako lavina.

V téhle seriálové Ulici nenajdete nic, co se nedá najít kdekoli jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček - malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král (Radek Brzobohatý). Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie (Alena Vránová). Její nemoc nebude jediná pohroma, která mu to připomene. Firma svazuje osudy lidí, ať už v ulici bydlí nebo ne.

Pro pana Krále jsou to zaměstnanci, pro nás zajímaví lidé s dramatickými osudy. Pracují zde Rus Hrihorij (Alexandr Minajev), který chce být Čechem a konečně někam patřit; trestaný dobrák Bedřich Liška (Andrej Jastraban), jenž se nikdy nezavděčil svému otci (Václav Mareš); Zdena Čistá (Jana Švandová), celoživotně zamilovaná do pana Krále, avšak nikdy se to neodvážila říct nahlas; Anča (Ljuba Krbová) a Růža (Zdena Hadrbolcová), které se zdají být pouhými přebornicemi v babském drbání a expertkami na bulvár, ale nic nemusí být tak, jak se zdá; Jarda Hejl (Martin Hoffman) také není neotesaný nevzdělanec, za kterého by se rád schoval. Uvidíme, zda se tento cirkus podaří zkrotit sympatické ředitelce Báře Jordánové (Tereza Brodská), zvlášť když se nemůže příliš spolehnout na pomoc svého zástupce Petra Boháče (Pavel Kříž), osudově zamilovaného do krásné učitelky Lenky (Michaela Badinková). Čeká ho nesnadné rozhodnutí.

 

Náhledy fotografií ze složky ulice(1)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář