Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má dát přednost romantické lásce nebo vzkříšení manželství se sympatickou Evou (Markéta Tanner)? Ještěže má Bára pohodovou moderní rodinu a manžel (Petr Vacek) jí pomůže alespoň zkrotit dospívající dvojčata (Patricie Solaříková a Jakub Štáfek), která dorostla do věku prvních vážných lásek a to vždy přináší spoustu příjemných i nepříjemných překvapení.

V protějším bytě žijí Farští. Dominantní otec Olda (Ondřej Pavelka) přichází poněkud pozdě na to, že mu jeho věčné avantýry ničí to nejcennější, co má. Především lásku a toleranci ženy Jitky (Ilona Svobodová) a respekt dvou dcer. Mladší Monika (Anna Fixová) má možná krásnější postavu, její sestra Lída (Jana Birgusová) je však silnější osobností.

Jordánovi i Farští bydlí v domě vlastněném zahořklým panem Peškem (Rudolf Hrušínský), který se o svou vnučku Adrianu (Dominika Kadlčková) bojí tolik, že ji ztrácí, stejně jako kdysi dívčinu matku, svou dceru.

Na Králův dům se přímo odnaproti, výlohou své Večerky, dívá starý Nykl (Bronislav Poloczek). Ten nikdy nestrávil fakt, že dům, který kdysi patřil jeho rodině, teď vlastní Král. Kromě toho pouze on a jeho nevlídná žena (Jaroslava Obermaierová) vědí, že dům ukrývá tajemství. Zda je skutečné či jen smyšlené, musí Nyklovým pomoct odhalit jejich syn Lumír (Václav Svoboda), stejně bezohledný a hrabivý jako rodiče. Na rozdíl od nich ale peníze dokáže vydělat, i když ne vždy tím nejčistším způsobem.

V ulici je i kadeřnický salon Michael, pojmenovaný po majiteli (Petr Falc) a idolu mnoha žen. Jenže... Kromě již zmíněné Jitky Farské zde Michal zaměstnává i nespoutanou Digi (Michaela Maurerová), naivní Bety (Jana Ema Bernášková) a především vynalézavou intrikánku Ingrid (Jana Sováková), která zamíchá skoro vším, co jste až dosud přečetli. 

Za hranicí naší Ulice najdeme gymnázium, které je svědkem bojů pohledné učitelky Lenky s přísnou a staromilskou profesorkou Hejlovou (Hana Maciuchová), ale především prvních životních úspěchů a karambolů dětí z Ulice a jejich spolužáků.

A do každé dobré ulice patří i hospoda. Není náhodou, že ji vlastní počeštělý Američan Henry (Daniel Fleischer-Brown), jehož pozitivní myšlení dodává nadhled všem těm problémům, které by se z perspektivy dlažby naší Ulice zdály tak naléhavé a neřešitelné... A tak Henry - aniž by chtěl - zasáhne do života Ulice víc, než bychom čekali. Zejména pak do života jedné z mladých hrdinek…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář k úvodu

(Iva, 13. 8. 2008 19:33)

Než začnete psát webové stránky naučte se češtinu, píše se seriály a filmy. Ach kam ta čeština dnes spěje.Je to hrůze!!!!